Do odzieży z materiału Gore-Tex dostępne są na przykład specjalne zestawy naprawcze. Łatki posiadają zazwyczaj znormalizowane wymiary i kształty (okrągłe i kwadratowe), dlatego nie trzeba ich nawet przycinać na wymiar – są od razu gotowe do użycia, bez dodatkowych środków pomocniczych.
Umieszczanie łatek nie wymaga wielkich umiejętności: najpierw należy upewnić się, że uszkodzone miejsce jest suche i pozbawione zanieczyszczeń lub innych obcych elementów – w przeciwnym wypadku łatka nie będzie się właściwie trzymać. Następnie należy wygładzić materiał i przez parę minut mocno dociskać łatkę do uszkodzonego miejsca. Jeśli dziura została załatana w pośpiechu poza domem, w domu należy jeszcze raz wyprasować łatkę żelazkiem, aby lepiej się trzymała. Alternatywnie, będąc poza domem, zamiast żelazka można również użyć garnka z gorącą wodą: aby przyspieszyć proces suszenia, łatkę należy docisnąć gorącym dnem garnka.
Alternatywą dla łatek są kleje, takie jak Seam Grip. Takie kleje trzymają znacznie dłużej niż łatki, ale też dłużej schną. W przypadku większości produktów odzież funkcyjną trzeba pozostawić do wyschnięcia na około 24 godziny. Z tego względu kleje nie są odpowiednie do natychmiastowych napraw. Zaletą klejów jest jednak to, że zwykle można ich używać również do mocowania poluzowujących się szwów – co nie jest możliwe w przypadku łatek.